URF
A KnSWiki wikiből
Tartalomjegyzék |
Teremtésük és természetük
Társadalom
Az urf társadalom két párhuzamos szinten szerveződik. Az egyik a család azaz a vér köteléke, a nemzedékek köteléke. A másik a céhek, ami az egyént és a személyes érvényesülést képviseli. A két szerveződés egymás mellett létezik, független egymástól, de a valóságban ezer szálon kapcsolódik, összefonódik.
Vérségi kötelék:
- Kis család (közvetlen vérségi kapcsolat: szülő-gyermek, testvér-testvér)
- Nagy család (távolabbi, de még szoros rokoni kapcsolatok)
- Nemzetség (történelmi alapon kialakult szövetségek, nagycsaládok, amelyeket házasságokkal kötöttek össze)
A társadalomnak ezen a szintjén az idő összeolvad az ősök erényei és hibái tovább élnek az utódokban. Az egyén felelőssége, hogy a család hírnevét, befolyását és vagyonát gyarapítsa, elődei hibáit kijavítsa, akár a saját élete árán is. Kulcsfontosságú, hogy egy urf családban minél több gyermek legyen, ezzel biztosítva a család fennmaradását és növelve az esélyét a család megerősítésének. Ebből kifolyólag elvárt, hogy egy kis családban legyen 5-6 gyermek legalább.
Céhek:
- Mesterek
- Nagymesterek
- Céhtanács
A céhek szervezete területi alapon és a szakmák mentén szerveződik. Egy céhben több szakma is képviselteti magát és az adott szakma mesterei azok akiknek szavuk van. Egy céhen belül minden szakmának egy nagymestere van ők a céh tanács tagjai. A céhek esetében az egyéni tudás a mérvadó elsősorban, ennek azonban a fő mérőszáma a céh hatalma. A legerősebb céhekben így a legjobb mesterek vannak.
Szervezetek
A VASTESTVÉREK
A legelső céh, amit az urfok idegen városban is megalapítottak. A szervezet célja a kereskedelem eszközével az urf nép érdekeinek képviselete.
Jelentős személyiségek
Vallás
Kapcsolatuk más fajokkal
Az Illithideket rabszolgaként tartják